BluEarth-XT AE61

30. Březen, 2021

I s vysokým těžištěm bezpečné a agilní na cestách:
Firma YOKOHAMA přichází na trh s pneumatikami SUV BluEarth-XT AE61

Vozidla SUV se již dlouho vyvíjejí mimo svůj terénní původ a nabízejí značné možnosti přizpůsobení. Jsou jako doma na dálnicích, okreskách i uvnitř měst. O přízeň kupujících si konkurují s limuzínami, vozidly kombi, dodávkami, městskými vozidly či dokonce sporťáky. Jedna konstrukční nevýhoda však zůstává: vysoké těžiště. Firma YOKOHAMA proto přišla v roce 2021 na trh s letní pneumatikou BluEarth-XT AE61, která své přednosti uplatní právě „v problematických zónách SUV“. Extrémně tuhé boky pneumatiky zajišťují u těchto vysokých vozidel vyšší jízdní stabilitu a přesnost řízení. Speciální design profilu s extrémně tuhými podélnými drážkami a optimalizovanými kontaktními bloky současně snižuje často nerovnoměrné opotřebení typické pro tuto třídu vozidel.

Prodej pneumatik BluEarth-XT AE61 začíná v Německu a Rakousku nejprve ve 20 rozměrech. Vyráběny jsou od rozměru 205/60 R16 až po 235/50 R18. Relevantní pro velká vozidla SUV: Zátěžový index dosahuje hodnoty až 108, což je vlastně pěkných 1000 kg na pneumatiku. Všechny rozměry s průřezem menším než 60 mají ochranu ráfků. Důležité zvláště pro vozidla se silným motorem: Povolené rychlosti sahají od H (210 km/h) přes V (240 km/h) až po W (270 km/h). Tři zvláště tuhá žebra zajišťují při vysokých rychlostech značnou směrovou stabilitu.

Pocit přesného řízení s pneumatikami BluEarth-XT AE61 zažijí však všichni řidiči. Přispívá k tomu také asymetrická konstrukce pneumatiky, která umožňuje různé funkční oblasti pro vnitřní a vnější stranu. Na mokrém povrchu se kromě optimalizovaných odvodňovacích drážek pozitivně projevuje také inovativní způsob výroby směsi A.R.T. (Advanced Reaction Technology). Tato technologie zajišťuje podstatně jemně členěnou molekulární strukturu mezi křemíkem a použitými polymery. Výsledkem jsou výhody pro přilnavost za mokra a nižší valivý odpor. A nakonec, nové pneumatiky SUV patří do ekologické série BluEarth firmy YOKOHAMA. Z dobrého jízdního komfortu pneumatik AE61 s nízkou hlučností mají užitek cestující i životní prostředí. Pneumatika byla vyrobena s nejmodernější simulační technikou. Střídá se zde pět profilových vzorků, takže je zamezeno zesilování určitých nežádoucích frekvencí.

SIGMA MOTOR s.r.o. je výhradním partnerem YOKOHAMA
pro závodní pneumatiky v ČR a SR

SIGMA MOTOR s.r.o.
Kojetínská
CZ – 750 02 Přerov
Czech Republic

Ing. Martin Straka
Telefon: +420 725 280 339
Mail: info@sigmamotor.cz
www.sigmamotor.cz